Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás

Jsme největší český výrobce skleněných perlí a originální české skleněné bižuterie.

Navazujeme na historii sklářství v našem regionu, které sahá až do 14.století. V 16.století pak začal rozvoj bižuterního průmyslu, avšak výroba mačkaných perlí je v Čechách v našem regionu známa až od počátku 18. století. Skleněné perle se velmi rychle staly oblíbeným vývozním artiklem a žádaným doplňkem oděvu. Na Jablonecku dochází k velkému rozvoji této produkce ve dvacátých letech 19. století, kdy zde začaly vznikat malé sklářské provozovny, které položily základy jablonecké bižuterní výroby.
 
Skleněná bižuterie, a.s. vznikla v Alšovicích po roce 1948 jako součást podniku, který v sobě sdružoval sklárny a sklářské dílny na Jablonecku. Stala se jedním z nejdůležitějších výrobních firem v regionu. Dnes je to podnik s dlouholetou tradicí výroby skleněných perlí a bižuterie, kterou zajišťuje přibližně 45 zaměstnanců.

Sledujeme módní trendy v bižuterii a spolupracujeme s designery, kteří dokáží reagovat na požadavky zákazníků z celého světa a vytvářet originální bižuterii.

Skleněná bižuterie, a.s. je se svým rozsáhlým sortimentem  největším výrobcem skleněných perlí v Čechách. Tajemství výroby a obchodního úspěchu na světových trzích spočívá v kvalitní a poctivé ruční práci.

Nabízíme skleněné mačkané perle, kuličky a jiné různé tvary, broušené perle, ohňovky, ploškované perle, náhrdelníky, náramky, náušnice, brože a další modní doplňky. Také vyrábíme dárkové a dekorační předměty a nově jsme obnovili i segment společenských a dětských her. Neustále inovujeme naše výrobky a každý rok rozšiřujeme sortiment produktů.

Zaměstnáváme odborníky ze sklářských škol, kteří jsou zárukou poctivé kvalitní ruční práce. Dodržujeme tradiční postupy výroby a dbáme na dodržování všech předpisů EU a REACH ve výrobním procesu.

Od roku 2007 představuje své výrobky pod novou obchodní značkou Beadworld, Skleněná bižuterie, a.s.

Od roku 2016 jsme rozšířili naše zaměření na výrobky a hry pro děti a společenské hry. Toto zaměření prezentujeme pod obchodní značkou Beadgame.

Spolupracujeme se světovými obchodníky, kteří oceňují kvalitní české výrobky.